ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU 2023

„ODWRÓĆ SIE – ODKRYJ MNIE”

 

NIEBIESKI MARSZ

Obchody tegorocznego Światowego Dnia Świadomości Autyzmu rozpoczęły się 3 kwietnia. Ulicami Łomży przeszedł wówczas marsz. Ubrani na niebiesko wolontariusze naszej Fundacji, uczniowie łomżyńskich szkół, przedszkolaki oraz mieszkańcy Łomży, wzięli udział w Niebieskim Marszu, dając tym samym wyraz swojego wsparcia i akceptacji względem osób dotkniętych zaburzeniami ze spektrum autyzmu. 

LEKCJE O AUTYZMIE

W tym samym czasie w łomżyńskich Liceach rozpoczęły się „Lekcje o autyzmie”. Podczas spotkań z uczniami szkół średnich wolontariuszki Fundacji DR OTIS propagowały wiedzę o autyzmie oraz uwrażliwiały młodzież na kwestię trudności w funkcjonowaniu z jakimi na co dzień mierzą się osoby dotknięte zaburzeniami ze spektrum autyzmu. 

W „Lekcjach o autyzmie” udział wzięli uczniowie z Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży, Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży. 

AUTYZM NA KÓŁKACH

W godzinach popołudniowych 3 kwietnia ulicami Łomży jeździła specjalna linia autobusowa. Oprócz dojechania do planowanego celu pasażerowie mogli dowiedzieć się wielu ważnych informacji dotyczących autyzmu. Wolontariuszki naszej Fundacji rozdawały osobom podróżującym ulotki informacyjne oraz chętnie rozmawiały o swoich codziennych doświadczeniach z pracy z dziećmi dotkniętymi zaburzeniami ze sektrum autyzmu. 

GALA PODSUMOWUJĄCA ŚDŚA 2023

Z okazji zakończenia obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu 2023 na Hali Kultury w Łomży odbywała się Gala Podsumowująca 💙.

Nutkowe Przedszkolaki 🎼 przygotowały występ, który dla wielu z nich bym ogromnym przeżyciem. Dzieciom udało się porwać publiczność do wspólnej zabawy 🎉. Poza przedstawieniem przygotowanym przez dzieci, na Hali pojawili się różni goście, jak chociażby Julita Kaczyńska.

Był to także czas rozstrzygnięcia konkursów zorganizowanych w ramach obchodów Dnia Autyzmu 2023 – konkursu plastycznego i konkursu fotograficznego.

Pamiętajmy na co dzień jak ważne jest wspólne tworzenie otoczenia przyjaznego dla osób z autyzmem, i jak ważna jest akceptacja odmienności i różnorodności rozwojowej 💙.

Accessibility Toolbar