💧 ŚWIATOWY DZIEŃ WODY 💧

W dniu 22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody 💧💧💧.

W tym roku obchodzony jest on pod hasłem “Water for Peace” – “Woda na rzecz pokoju”. Ma ono na celu pokazanie roli czystej wody w budowaniu pokoju na świecie.

Co zrobić, aby oszczędzać wodę w codzienności?
Zakręcaj kran – podczas mycia zębów lub golenia zakręcaj kran. Pozwoli to zaoszczędzić nawet kilkanaście litrów wody dziennie!
Bierz szybki prysznic – nie trzeba myć się pół godziny, aby ciało było czyste. Tym bardziej tyczy się to kąpieli w wannie – długą kąpiel w wannie pełnej wody traktuj raczej jako sporadyczną przyjemność niż codzienną rutynę.
Świadomie myj naczynia i rób mądrze pranie – warto zadbać o to, by robić pranie wtedy, gdy już uzbiera się pełna pralka. Do mycia naczyń najlepiej sprawdzi się zmywarka, która oszczędzi znaczną ilość wody. Warto także stosować przyjazne środowisku środki czystości.
Rozsądnie podlewaj rośliny – najlepiej nawilżymy ziemię, gdy podlejemy rośliny o poranku lub wieczorem. Dobrym sposobem będzie zebranie deszczówki i wykorzystanie jej przy podlewaniu ogrodu. Dodatkowo, zamiast wylewać bogatą w witaminy i minerały wodę z gotowania warzyw czy jajek, możesz ją ostudzić i podlać nią rośliny domowe.
Uczniowie Szkoły już o tym wiedzą i przesyłają te cenne informacje dalej! 💦💧🚿

Accessibility Toolbar