❤️ FUNDACJA DR OTIS WSPIERA WOŚP ❤️

W dniu 19.01.2023r. w jednej z placówek Fundacji DR OTIS odbył się wywiad dziennikarza TVN 24 – Mateusza Grzymkowskiego, z Agnieszką Wądołowską – nauczycielką w Szkole Podstawowej Specjalnej Dla Dzieci z Autyzmem i Niepełnosprawnościami Sprzężonymi w Łomży, którą prowadzi Fundacja DR OTIS. Rozmowa dotyczyła 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który już niebawem – 29 stycznia.

Wybór rozmówczyni nie był przypadkowy. Świadczyły o tym chociażby gadżety WOŚP z ubiegłych lat, które mają ogromna wartość sentymentalną dla p. Agnieszki: kubek z 28. finału, identyfikator zeszłorocznego wydarzenia, a także zdjęcia. Na jednej z fotografii widnieje chłopiec – Filip, uczeń Szkoły Specjalnej, syn Agnieszki, który choruje na wiotkie porażenie mózgowe czterokończynowe i padaczkę lekooporną. Chłopiec często jest hospitalizowany, a co za tym idzie potrzebuje nieustannego dostępu do specjalistycznych sprzętów, które w kolejnych latach fundowała Fundacja WOŚP do licznych szpitali.

Pierwszy sprzęt, z którym Filipek miał styczność służył do pomiaru słuchu na oddziale neonatologicznym zaraz po porodzie, a ostatni z jakiego korzystał – do zapisu badania EEG głowy, który rejestruje fale mózgu i wykrywa między innymi padaczkę u dzieci. Gdyby nie Fundacja WOŚP nie byłoby dostępu do tak wysoce specjalistycznego sprzętu, a dzieci miałyby mniejsze szanse na życie i szybki powrót do zdrowia.

 

Życzymy Filipkowi i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację WOŚP zdrowia i sukcesów oraz determinacji w kolejnych działaniach. Zapraszamy do wrzucania dowolnej kwoty pieniędzy do puszek stacjonarnych WOŚP w naszych Placówkach – w Przedszkolu Niepublicznym „Nutka” i Szkole Specjalnej (ul. Sybiraków 24) oraz w Przedszkolu Niepublicznym „Motylek” (ul. Porucznika Łagody 4) w Łomży. Walka z sepsą wymaga odpowiednich sprzętów, na których zakup my wszyscy mamy realny wpływ.

Accessibility Toolbar