Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu - czas start!!!

4 kwietnia FUNDACJA DR OTIS rozpoczęła obchody ŚDŚA. 

O godzinie 10.00 rozpoczął się marsz ulicami miasta Łomży.  Jak zwykle mogliśmy liczyć na obecność naszych przyjaciół, chociaż pogoda pokrzyżowała plany niektórym przedszkolakom.  Dziękujemy serdecznie za obecność w tak ważnym dniu. 2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, lecz nasza fundacja obchodzić go będzie znacznie dłużej. To ważne, by dotrzeć do największej liczby społeczeństwa i przekazać im, że są osoby, które czują i odbierają świat inaczej. 

Zadanie publiczne w zakresie działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami w 2022 roku zostało dofinansowane przez UM Łomża.

Patronat honorowy objął Prezydent Miasta Łomży Mariusz Chrzanowski.

Patronat medialny – Radio Nadzieja.

Szliśmy dumnie w obstawie klas mundurowych z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących  Nr 4 im. M. Skłodowskiej-Curie w Łomży, Policji, Straży Miejskiej oraz w asyście Grupy Ratowniczej „Nadzieja”. 

Mogliśmy liczyć na czynną pomoc ze strony Miss Ziemi Łomżyńskiej. W Galerii Veneda Panie rozdawały broszury informacyjne o autyzmie.

W tym roku nie mogło zabraknąć „Niebieskiego Autobusu”, gdzie nasze wolontariuszki, w tym Miss Ziemi Łomżyńskiej, uświadamiały podróżujących komunikacją miejską o spektrum autyzmu oraz wręczały broszury o autyzmie. 

Dziękujemy wszystkim za dobre serca i otwarte umysły!!!

Accessibility Toolbar