WETA aktywna w obchodach ŚDŚA

277714963_2040241296147150_6736304986041641504_n

2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 r. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie.

Społeczność „Wety” włączyła się w Dzień Świadomości Autyzmu 05 kwietnia 2022 r., ubierając się na niebiesko. Z tej okazji przygotowano szereg działań, służących zwiększeniu świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwróceniu uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu oraz przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu.

Nauczycielki z „Wety” Alina Dąbrowska, Magdalena Wiktorzak, Anna Kspeka i pedagog szkolny Magdalena  Budziszewska  przygotowały z uczniami klasy III i p gazetkę w holu głównym szkoły, prezentację multimedialną oraz pokaz przedstawienia grupy teatralnej z ZSWiO. 

"Mamy nadzieję, że hasła: TOLERANCJA, AKCEPTACJA, ZROZUMIENIE będą przyświecać nam nie tylko w kwietniu. W końcu to różnorodność sprawia, że świat jest tak barwny!"

- brzmi przekaz Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży.

motyl3

Bardzo cieszy taka postawa szkół. To ważne, aby zarówno nauczyciele jak i uczniowie mieli świadomość o istnieniu spektrum autyzmu i wiedzieli jak postępować w przypadku osoby z cechami autyzmu. Mamy ogromną nadzieję, że za kilka lat wiedza ta będzie normą, a ludziom dotkniętym autyzmem będzie o wiele łatwiej funkcjonować w społeczeństwie. 

Accessibility Toolbar