Przedszkole Nutka

Przedszkole Niepubliczne Nutka w Łomży to najlepszy wybór, który jest oparty na latach doświadczeń w edukacji i wychowaniu przedszkolnym. Placówka mieści się w wolnostojącym, spełniającym wszelkie normy bezpieczeństwa budynku w spokojnej, nowoczesnej części miasta. Przedszkole posiada własny plac zabaw pozwalający na regularny pobyt naszych podopiecznych na świeżym powietrzu. Jasne, przestronne sale przedszkolne wyposażone są w profesjonalny sprzęt, w tym monitor interaktywny, magiczny dywan oraz kolorowe, bezpieczne zabawki i różnorodne pomoce dydaktyczne dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci.

Przedszkole zapewnia opiekę dla dzieci w wieku od 2,5 roku do 6 lat (trzy grupy powszechne 2.5-3latki, 4 latki, 5-6latki i cztery grupy terapeutyczne). W placówce realizowane są zajęcia dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego i opinią o wczesnym wspomaganiu rozwoju dziecka. Oferujemy zatem dostosowaną do indywidualnych potrzeb dzieci zdrowych i z niepełnosprawnościami ofertę wychowawczo-edukacyjną.

logo-nutka (1)
Najważniejszym celem kształcenia i wychowania jest harmonijny, wielostronny rozwój dziecka w sferze umysłowej, społecznej i emocjonalnej. Zatem oddziaływania dydaktyczno-wychowawcze są tak dobierane i prowadzone, aby każdy z naszych przedszkolaków zdobył solidne podstawy do dalszego kształcenia i osiągnął najwyższy stopień gotowości szkolnej, a jednocześnie był dobrym, empatycznym młodym człowiekiem otwartym na niepełnosprawności. Integracja jest w naszym przedszkolu podstawą do rozumienia świata i jego różnorodności.
Przedszkole współpracuje z agencjami artystycznymi i teatralnymi, co pozwala na regularne kontakty dzieci ze sztuką. Dzieci uczestniczą też w zajęciach sportowych, przyrodniczych, edukacyjnych prowadzonych przez zaproszonych gości tj. straży pożarnej, policji, służb medycznych, miejskiej biblioteki publicznej, pracowników młodzieżowego łomżyńskiego klubu sportowego, nadleśnictwa Łomża. Każdego roku proponujemy szereg  imprez okolicznościowych dla dzieci, np. spotkanie z Mikołajem, karnawałowy bal przebierańców, spotkanie wigilijne, bal z okazji dnia dziecka, oraz uroczystości dla rodziców przygotowywane przez dzieci – przedstawienia  jasełkowe, występy z okazji dnia mamy i taty.
W placówce organizowane są konkursy dla dzieci, oraz realizowane różne projekty edukacyjne. Aktualnie udział bierzemy w autorskim projekcie pt. Autystyczni- Autentyczni (współpraca z finalistkami konkursu Miss Ziemi Łomżyńskiej).
Przedszkole oferuje smaczne i domowe posiłki przygotowywane w kuchni przedszkolnej. Wszystko jest świeże, bo sporządzane na miejscu w nowocześnie wyposażonej kuchni.

Zajęcia specjalistyczne

realizowane w placówce:

 • logopedia,
 • integracja sensoryczna,
 • rehabilitacja (Terapia krzyżowo- czaszkowa,Terapia Metodą NDT- Bobath, terapia Trójpłaszczyznowa manualna stóp),
 • terapia ręki,
 • muzykoterapia,
 • terapia wzroku,
 • trening umiejętności społecznych,
 • wprowadzana jest komunikacja alternatywna PECS,
 • zajęcia z psychologiem i pedagogiem specjalnym.

Zajęcia dodatkowe

realizowane w placówce:

 • dogoterapia,
 • język angielski,
 • język francuski,
 • gimnastyka ogólnorozwojowa i korekcyjna,
 • zajęcia rytmiczno- taneczne,
 • sensoplastyka,
 • zajęcia psychoedukacyjne.

Najnowsze wiadomości

Florystyka w „Nutce”

  🌼 FLORYSTYKA W „NUTCE” 💐 Za nami kolejne wspaniałe spotkanie z p. Ilonką na zajęciach z florystyki🎍🌿🎍. Tym razem Nutkowe Przedszkolaki z pasją oddały

Czytaj więcej »

Nutkowy Dzień Marchewki

🥕 DZIEŃ MARCHEWKI 🥕 W minionym tygodniu Nutkowe Starszaki 🎼 obchodziły Dzień Marchewki🥕🥕🥕. Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców 🌽🍎🍒🍇

Czytaj więcej »

Galeria zdjęć

Partnerzy

Wesprzyj nas

Istnieje możliwość wspierania naszych działań. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z formami współpracy. Każda pomoc się liczy. Już teraz dziękujemy za Waszą postawę i chęć pomagania. Jesteście nadzieją na lepsze!

Accessibility Toolbar